Podsumowanie sezonu 17. #PucharRSHLSezon17

Witajcie. Obecny artykuł będzie miał na celu, podsumować rozgrywki pucharowe w sezonie 17 na boiskach RSHL. Barwy PH w pucharze sezonu 17. broniło łącznie 6 graczy. Kadra przedstawiała się następująco: Sportomen GK, tzR GK, damowsky DMC, Kordi ATK, Radson (Paweł Brożek) ATK, Lajz ATK. Polona Halingas z racji zajęcia 5 miejsca w rozgrywkach ligowych w sezonie 16 była drużyną nierozstawioną, a więc przygodę pucharową rozpoczęła od 1 rundy, czyli etapu 1/8.

1/8 FINAŁU PUCHARU RSHL SEZON 17.

Polona Halingas 7-0 (3-0) Sparta Jeżowe

Polona Halingas na tym etapie rozgrywek pucharowych, trafiła na wówczas ostatnią - 12 drużynę Major League - Spartę Jeżowe, sama zajmowała wówczas 6 pozycję. Różnica klas pomiędzy obiema drużynami była widoczna od początku tego spotkania. Gracze PH szybko zdominowali przeciwnika. Gra praktycznie przez cały mecz toczyła się na połówce SJ. Stosowanie pressingu, a także spokojne rozgrywanie piłki sprawiły, że napastnicy PH mieli multum sytuacji  do strzelenia bramki. Wynik spotkania otworzył się w 4:58 minucie. Wtedy to damowsky umiejętnie nabił Karczka w taki sposób ,że ten w dość niefortunny sposób umieścił piłkę we własnej bramce. Potem poszło już z górki, bramki do szatni strzelili Kordi i Lajz i po I połowie było już po meczu. Po przerwie Polona nadal nacierała na przeciwnika, czego konsekwencją były szybkie bramki nr 4 i nr 5 w wykonaniu również Lajza i Kordiega. Ten ostatni, podwyższył jeszcze wynik w 12:12 minucie na 6-0 i ustalił go w 17:39 na 7-0. Polona Halingas pewnie ograła niżej notowanego przeciwnika i tak samo pewnie awansowała do 1/4 finału.

1/4 FINAŁU PUCHARU RSHL SEZON 17.

Polona Halingas 3-1 (3-0) Executors Team

W 1/4 finału Polona Halingas (wówczas 5 miejsce w rozgrywkach ligowych), jako drużyna nierozstawiona, trafiła na znacznie mocniejszego przeciwnika - zespół Executors Team (wówczas 3 miejsce w rozgrywkach ligowych). Czysto na papierze, to drużyna ET była faworytem tego spotkania. Warto dodać, że zawodnicy ET bronili tytuł mistrzowski w obecnym sezonie, a więc należeli do absolutnej czołówki polskiego Real Soccer'a. W swoich szeregach posiadali liczne grono reprezentantów kraju. Pomimo tego, gracze PH pokazali pazur w tym spotkaniu i to Executors Team musiał uznać wyższość przeciwnika. Gracze PH w pierwszych 3-4 minutach spotkania zdominowali przeciwnika, czego konsekwencją były dwie bramki. Wynik na 1-0 w 0:39 minucie otworzył Radson. Bramka padła po rzucie rożnym. Wykonawca stałego fragmentu Lajz, wrzucił piłkę przed pole karne na Dama, który zaś wstrzelił ją w pole karne. Piłka niefortunnie odbiła się od zawodnika ET i w dużym zamieszaniu największy spokój zachował Radson, który pewnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi ET. Minęła minuta i mieliśmy już 2-0 po indywidualnej akcji Dama. Zawodnik ten, jak przystało na klasowego DMC, wyprzedził obrońców i dokonał przechwytu piłki i pewnym strzałem od słupka podwyższył prowadzenie, był to strzał z tych nie do obrony. Bardzo dobrze w pierwszych minutach w szeregach PH wyglądało stosowanie pressingu i szybkie odzyskiwanie piłki, w efekcie czego padły 2 bramki i mecz ułożył się idealnie dla drużyny PH. Po okresie dominacji Polony to gracze ET przejęli inicjatywę. Mimo posiadania piłki przez graczy ET, to gracze PH umiejętnie przesuwali się strefowo w defensywie i tym samym nie dopuścili do większego zagrożenia pod swoją bramką. Kiedy to zbliżaliśmy się do końca pierwszej połowy, popis swoich indywidualnych możliwości zaprezentował Lajz. W 9:12 minucie po przewidzeniu sytuacji boiskowej i przechwycie piłki zagranej przez bramkarza rywali, pomknął sam i strzałem na pustą bramkę podwyższył prowadzenie do przerwy. Po przerwie lekką przewagę optyczną posiadali gracze ET, którzy mimo, że posiadali piłkę, nie mieli pomysłu, jak przejść dobrze postawione zasieki PH. Gdy mieliśmy okres sytuacji podbramkowych zarówno dla jednej, jak i drugiej strony, jedną z sytuacji wykorzystała drużyna ET. Po ładnej zespołowej akcji, wymianie kilku podań xkosmos pewnym strzałem, nie dał szans Sportomenowi. Jak się okazało była to bramka jedynie honorowa. Wynik spotkania nie uległ zmianie. Tym samym gracze Polony Halingas pokonali faworyzowany Executors Team i tym samym awansowali do 1/2 finału.

1/2 FINAŁU PUCHARU RSHL SEZON 17

Polona Halingas 1-3 (0-2) Team#1

Polona Halingas podbudowana pewnym, przekonującym zwycięstwem nad Executors Team, w 1/2 finału trafiła na jeszcze mocniejszy zespół, a mianowicie drużynę Team#1 (wówczas liderzy rozgrywek ligowych). Zespół ten, złożony z bardzo doświadczonych, zagranicznych graczy posiadał w swoim zespole dużo jakości, zarówno indywidualnej jak i zespołowej, Nie przypadkowo przewodził wówczas w lidze. Był to zespół złożony z wybitnych reprezentantów swoich krajów. Stworzyła się tam klasyczna Wieża Babel. Mimo różnych kultur, języków łączyła ich wspólna gra, którą prezentowali na topowym poziomie. Sam mecz półfinałowy miał dwie fazy. 1 połowę przeważała drużyna Team#1, w konsekwencji czego strzeliła 2 bramki. Zaś po zmianie stron, przewagę uzyskała drużyna Polony Halingas, jednak nie umiała do końca udokumentować tej przewagi i strzeliła tylko 1 bramkę, dodatkowo straciła 1. Optycznie mecz mógł zakończyć się nawet zwycięstwem drużyny PH. Niestety zadecydowała skuteczność i doświadczenie, którym górowali gracze zagraniczni. Honorową bramkę dla Polony strzelił Kordi, po asyście Lajza. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1 dla drużyny Team#1. Drużyna złożona z graczy zagranicznych, ostatecznie awansowała do finału, gdzie po karnych pokonała drużynę Riotmakers i tym samym zdobyła puchar RSHL sezonu 17. Gracze PH po tym meczu czuli niedosyt, gdyż nie byli drużyną gorszą w tym spotkaniu. Jednak pomimo tego byli zadowoleni, że dotarli tak wysoko, czyli do półfinału rozgrywek, znaleźli się w najlepszej czwórce. Nagrodę indywidualną zdobył zawodnik PH Kordi. Został królem strzelców całych rozgrywek. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie.