Poznaj kadrę - Odcinek #1 - Dam

Poznaj kadrę - to nowa seria, poświęcona w całości graczom, którzy będą reprezentować Polonę Halingas w nadchodzącym sezonie, jej celem jest przybliżenie sylwetki każdego gracza, zapoznanie ze statystyką czy przebiegiem kariery.

Inauguracji "Poznaj kadrę" dokona Dam, a więc jedna z najważniejszych osób w historii PTHC, oraz jeden z założycieli Polony Halingas.

Statystyki kariery:

Występujący na pozycji DMC - Dam, ma za sobą ponad 100 meczów, jest bardzo doświadczonym graczem. Jednak nie tylko to zwraca uwagę:
Bramki:
Strzelił on 13 bramek w 101 spotkaniach co daje średnią 0.13 bramki na mecz, jak na człowieka ściśle związanego z defensywą, rzadko mającego dostęp do bramki rywala i możliwości oddania strzału, całkiem dobry wynik.
Asysty:
Dam zanotował dotychczas 41 asyst co z pewnością robi olbrzymie wrażenie, mało który gracz może pochwalić się taką liczbą asyst uzyskaną w karierze, należy jednak pamiętać że to właśnie z reguły DMC notują ich najwięcej.
41 asyst w 101 meczach? Średnia 0.40 asysty na mecz.

Podsumowując statystyki czysto liczbowe, Dam dotychczas zebrał 54 punkty klasyfikacji kanadyjskiej, to daje średnią 0.53 na mecz, a więc bardzo, bardzo dobry wynik. Dodajmy że Dam większość swojej kariery spędził w PTHC, które nigdy nie było zespołem strzelającym mnóstwo bramek w sezonie.

Czy w nadchodzącym, 16. sezonie będzie miał szansę poprawić swój dorobek? Zdecydowanie, Dam jako kluczowy zawodnik, potrafiący świetnie rozegrać, podłączyć się do akcji ofensywnych może bardzo poprawić swoje statystyki i udowodnić swą wartość, z pewnością tak się stanie, gdy tylko będzie otoczony odpowiednimi graczami, którzy wykorzystują stwarzane sytuacje.

W następnym odcinku przeanalizujemy: Sportomena